Prezidenti Joe Biden a Vladimir Putin se sice už nějakou dobu znají, dnes se ale coby prezidenti setkají vůbec poprvé – a i když je kolem toho velké haló, nic moc bychom, jak sami říkají, od jejich schůzky ve švýcarské Ženevě čekat neměli. Ondřej Soukup a Dan Anýž v Ranním brífinku vysvětlí, že to vůbec nemusí být špatně.

Mluvit budeme i o Bhútánu, himálajském království, které ještě nedávno patřilo mezi premianty v očkování proti koronaviru, protože dokázalo 80 % své populace naočkovat látkou od AstraZenecy  během dvou týdnů. Teď se ale tamní tažení proti covidu-19 zaseklo, zemi totiž chybí vakcíny na druhou dávku. Skupinka českých fanoušků himálajských států proto vyzývá českou vládu, aby vakcíny AstraZeneca, o které není v tuzemsku takový zájem, na střechu světa poslala. S autorem výzvy, fotografem Michalem Thomou, probereme, jak by si to představoval.

Poslechněte si celý náš podcast Ranní brífink. Držíme v něm krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl Ranního brífinku a také epizody dalšího podcastu Poprvé si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts

Související
Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru