Právnička Andrea Pavelcová nebyla spokojená s extrémními radami a názory fitness blogerek a influencerů, a tak se pustila do vlastního blogu o cvičení Fit & Fabulous. Později vzala našetřených 200 tisíc korun a vložila je do nastartování projektu Fitfab Strong, podle kterého dnes cvičí desítky tisíc lidí.

"Chtěla jsem lidem ukázat, že cvičit se dá normální cestou, že nemusí jíst saláty, proteiny a dřít od rána do večera," vysvětluje Andrea Pavelcová v podcastu Poprvé, kde mluví o začátcích celého projektu. Oslovila odborníky na výživu, fyzioterapeuty a pustila se do plánování série videí. Cvičí v nich několik lidí, houslista nebo bubeník zajišťují živou hudbu a divák doma u obrazovky tak nemá pocit, že je na dřinu sám. "Celý projekt jsem stavěla tak, že musíme cvičit naživo. Také dbáme, aby se cviky prováděly správně, proto ve videích vysvětlujeme, co a jak děláme," říká Pavelcová v podcastu Poprvé.

Na začátku čekala, že podle jejího programu bude cvičit pár tisíc lidí. Počet uživatelů ale brzy začal růst. "Bála jsem se, jestli to někdo nebude kritizovat, že máme špatné cviky, ale naštěstí to všichni přijali pěkně," popisovala Pavelcová, z čeho měla zpočátku obavy.

Časem se projekt rozrostl o další část a Pavelcová se svými spolupracovníky poskytuje program na míru firmám, zároveň se domluvila na spolupráci s výrobci sportovního oblečení. I díky tomu jsou videa zadarmo a jsou dostupná pro každého.

Andrea Pavelcová dále v podcastu Poprvé vysvětluje, proč je důležité být osobní, když někoho žádáte o spolupráci, a popisuje, jak jedná se sponzory fitness programu.

Nejnovější díl a také předchozí epizody podcastu Poprvé si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty a také v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Související
Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru