Jiří Pruša, pilot, publicista, fotograf a mimo jiné i bývalý viceprezident ČSA, se chystal na svůj největší projekt v životě – oblet světa malým letadlem. Pandemie mu plány překazila a několikaměsíční práce je pryč.

"Věnovali jsme tomu hodně úsilí. Odlétat jsme měli v polovině května. Možná se to ještě někdy podaří, ale letos určitě ne," říká pilot, který drží rekord v počtu dosažených letišť světa.

Ačkoliv se Pruša snaží hledat ve všech situacích příležitost, v pandemii žádný přínos pro osobní leteckou dopravu nevidí a také dopady na cestovní ruch budou podle něj ohromné.

"Turistika je dnes vyřízená. Nedovedu si představit, jak by se letos dala v Česku postavit na nohy," říká bývalý finanční ředitele sdružení leteckých dopravců IATA v Ženevě, který se od roku 1999 se věnuje vlastnímu podnikání, létá (přistál na 700 letištích světa), fotí a píše o svých cestách.

Jaký vliv bude mít pandemie na letecký průmysl? Zvednou se ceny letenek? Které linky se obnoví nejdříve a kolik leteckých společností koronavirovou krizi přežije? To se dozvíte v podcastu HN 360° spolu s tím, na kterých místech světa se Prušovi líbilo nejvíce, zda se lze naučit ve vyhrocené situaci neztrácet hlavu a co považuje za největší smysl v životě.

Podcast si můžete poslechnout také na platformách Apple Podcasts nebo Spotify.

Podcast HN Jiří Pruša
O budoucnosti letecké dopravy po pandemii koronaviru jsme mluvili s bývalým viceprezidentem ČSA Jiřím Prušou.
Foto: Tomáš Cetkovský
Související
Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru